Liikmeannetused

Piibel räägib kümnisest ehk 10% inimese sissetulekust. Kuna aga mõte kümnisest paljudele tundub hirmutav, on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Kirikukogu otsustanud lubada liikmeannetusena piirduda ka 1%-ga inimese aasta sissetulekutest. Tegu on soovitava maksumääraga, juriidiliselt siduvat kohustust liikmeannetuse või -maksu suuruse kohta kiriku kord ette ei näe. See piirdub Pühakirjas toodud juhistega ning usaldab koguduseliikmete endi otsustusvõimet.

Liikmeannetust võib teha kord aastas ühekordse annetusena või jagada see summa kuudele või kvartalitele. Annetust saab teha koguduse kantseleis sularahas või pangaülekandega. Püsimaksekorralduse lepingut saab teha pangakontoris või internetis.

Kui ülekanne tehakse oma kontolt, siis piisab märkida makse selgitusse sõna „liikmeannetus”. Kui tehakse kellegi teise eest ülekanne, näiteks maksab pereisa oma kontolt ka abikaasa liikmeannetuse, siis tuleb selgitusse märkida ka annetaja nimi. Eesti maksukorraldus võimaldab kogudustele tehtud annetused arvestada maha tulumaksuga maksustatavast tulust. Selleks, et maksuamet saaks elektrooniliselt vajalikud andmed, palun andke oma soovist teada kantseleisse ja ühtlasi kontrollige oma isikuandmeid, et vajalik info saaks õigeaegselt ja korrektselt edastatud.

Liikmeannetus on võimalik teha sularahas koguduse kantseleis või pangaülekandega (ka püsimaksekorraldusega) kahele arvele:

Annetuse saaja: EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus
SEB, arve: EE171010022004706006
Swedbank, arve: EE392200221011214295
Koguduse registrinumber: 80210970
Palume ülekandele märkida annetaja ees- ja perekonnanimi!

Scroll to Top