Naiskoor

Naiskoor on loodud 1953. aastal koori esimese dirigendi Evald Kutseri poolt.

Alates 2016. aastast juhatab naiskoori Kersti Petermann. Aastatel 1988–2015 oli koori dirigendiks Marika Kahar, kes jätkab abidirigendina. Varasemalt on naiskoori juhatanud Mati Kutser, Ellinor Koppel, Hella Tedder, Lilian Liikane ja Evi Randma.

Koori repertuaaris on erinevate ajastute koorimuusika kõrval tähtis koht Eesti vaimulikul koorimuusikal. Naiskoor laulab oma kodukirikus jumalateenistustel kord kuus ning 2–3 korda hooaja jooksul on koorikontserdid. Koor on osalenud 1994.  ja 2019. aasta üldlaulupidudel, üldkiriklikel vaimulikel laulupidudel, Suure-Jaani vaimulikel laulupäevadel  ja praostkondlikel laulupäevadel. Iga-aastased laulureisid on naiskoori viinud paljudesse Eestimaa kirikutesse. Viimastel hooaegadel on Kaarli naiskoori laul kõlanud Järva-Jaani, Vastseliina, Põltsamaa, Ridala, Martna, Tapa, Simuna ja Lohusuu kirikutes.

Välisreis Soome sõpruskogudusse Forssasse toimus 2001. a. Kaastegevad on olnud paljud vokaal- ja instrumentaalsolistid – Veera Talesh (laul), Toomas Bubert (viiul). Maris Vallsalu (tšello), Maris Lend (flööt).

Pikaajaline koostöö Tallinna Oikumeenilise Naiskooriga on võimaldanud kavva võtta nõudlikumat repertuaari, sealjuures ka mitmeid suurvorme. 2014. aasta augustis toimus ühine kontsertreis Saksamaale.

Kooril on 2001. aastal väljaantud CD ja helikassett „Kiida nüüd Issandat“ ja 2011. aastal CD „Mu südames on pühapäev“. 2011. aastal anti välja raamat koori ajaloost „Tallinna Kaarli koguduse naiskoor 60“. 2018. aasta kevadel tähistas koor kontserdiga oma 65. tegevusaastat, mille kontsertsalvestus on jäädvustatud CD-l.

2018. aastal pälvis Kaarli koguduse naiskoor pikaajalise tegevuse eest EELK aukirja.

Naiskoor harjutab 1 kord nädalas neljapäeviti kell 17.30–19.30 kogudusemaja saalis.

Ootame uusi lauljaid kõikidesse häälerühmadesse!

Kontakt:

Kersti Petermann