Kammerkoor

Kammerkoor Canorus on välja kasvanud endisest koguduse noortekoorist, mille kutsus kokku 1988. aastal Marika Kahar. Koori (33 lauljat) juhatab Piret Aidulo. Repertuaaris on koraaliseaded, eesti heliloojate laulud, vanamuusika ja klassika. Lisaks oma koguduse teenimisele ja esinemistele Eesti kirikutes on koor käinud kontserdimatkadel Austrias, Soomes, Rootsis, Leedus, Peterburis jm. 1998.a. võttis koor osa kirikumuusika festivalist Inglismaal Coventrys. 2010. a. septembris viibis koor Barcelonas rahvusvahelisel koorifestivalil, kus saavutati hõbemedal. 2012. a. osaleti edukalt Istanbuli rahvusvahelisel koorifestivalil. 2015.a. osaleti Malta koorifestivalil. Konkursil osales kokku 25 koori sh Eestist neli. Canorus võistles vaimuliku muusika kategoorias ning saavutas diplomi Honorary Diploma of Excellence ning neljanda koha.

Alates 1994. aastast on koor võtnud osa kõikidest üldlaulupidudest ja korra ka Eesti-Soome laulupeost. Osaletakse vaimulikel laulupidudel, Tallinna praostkonna laulupäevadel ja muudel üritustel nagu näiteks küünlasüütamise tseremoonia Raekoja platsil I advendil. Kooril oli ka au kaasa laulda valikkooris EELK peapiiskop U. Viilma ametisse seadmise pidulikul jumalateenistusel.

Alates 2010. aastast on lauldud Keskaja päevade raames Raekoja platsil ja Tornide väljakul ning korra isegi rüütliturniiri avamisel Skoone bastionil. Põnevate esinemiste ritta kuulub esinemine Saku Suurhallis Mardilaada raames ja uhkes keskaegses riietuses Tallinna Päeva avamine 2010. a. Viimastel aastatel on antud rohkem kontserte Eesti kirikutes ning repertuaari lisandus W. A. Mozarti Missa brevis D-duur, mida lauldi ka koos St: Georges´i kiriku kooriga Londonis, kuhu sõpruskoguduse kutsel eelmisel sügisel sõideti. Eelmise hooaja lõpetas edukas kontsert Karja kirikus Saaremaal.

2018.a. kevadel on sihiks seatud uus koorifestival ja hooajaks planeerime kavasse palju uusi kooriteoseid.

Koori riided on stiliseerinud ja õmmelnud meie koori liikmed ning uuendanud rahvakunstimeister Lembe Sihvre ja õmbleja Pille Salmiste.

Proovi aeg kolmapäeviti kell 17.30–19.30.