Noored

Alates 1. märtsist 2022 töötab koguduses noortejuhina Desiré Mägi.

Koguduse noortetöös on paistmas palju põnevaid tegemisi – väljasõidud, laagrid, erinevad kristlikud festivalid, vabatahtlik töö, külalised ja koolitajad välaspoolt, ühised tegevused teiste koguduste noortegruppidega ja palju muud. Juba aprillis on plaanis esimene Kaarli noorteõhtu, kuhu saab ise kohale tulla ja oma silmaga näha, mis täpsemalt toimub.

 

2. oktoobril 2022 kell 12 alustab Kaarlis uus noorteleerikursus.

„Kõige tähtsam küsimus on: kas Jumal on olemas või ei ole?“ – nii ütles üks noormees, kui koolitunnis arutleti teemade üle, mis seotud usu ja uskumisega.

Ilmselt sarnaseid küsimusi on maailma avastaval inimesel ikka ja jälle pähe tulnud või sõpradega arutluste käigus esile kerkinud. Kui palju aga teatakse usuga ja uskumisega seotud teemadest?

Kaarli koguduse noorteleeris räägimegi nendel teemadel, mis on seotud kiriku ja selles õpetatava usuga. Otsime vastuseid küsimustele: “Kas Jumal on olemas? Mida usk mulle annab või ära võtab? Kas on elu pärast surma ja kas kõik saavad sellest osa? Mis on armastus? Kas saatus on olemas? Kas Piiblist leiab vastused kõikidele küsimustele?” jne.

Oodatud on osalema kõik noored vanuses 15–18. Leerikoolis käimine ei tähenda veel seda, et peab laskma ennast ristida ja liituma kogudusega. See aeg võib olla ka heaks perioodiks, et mõtiskleda ja koguda teadmisi oma eluteele.

Noorteleeri rühm koguneb mõned korrad kuus pühapäeviti leeritundidesse, mis kestavad 2–3 tundi. Sellest pool aega kulub sisulisele tegevusele ning teises pooles teeme süüa ja räägime vabas vormis. Kindlasti jääb leeriaega mitu laagrit. Leerikursuse lõpetamine on 2023. a kevadel

Leerikooli tulija ei pea olema eelnevalt ristitud ja oluline ei ole ka see, millise kogudusega ollakse varem seotud perekondlikult. Oodatud on kõik – ainsaks eelduseks on soov osaleda.

 

9. oktoober – Selle aasta esimene Kaarli Koguduse noortekas

Kohtumised toimuvad Kaarli kiriku keldriruumis kell 15.00-17.00. Oodatud kõik noored alates III kooliastmest (vanuses 13+) Kohtumistel ootavad noori:
• uued sõbrad

• arutelud noorte elu ja usku puudutavatel teemadel
• põnevad külalised ja ühisüritused
• snäkid ja lauamängud
Tule vaata ise, mis toimub ja võta ka sõber endaga kaasa!

 

Kontakt: Desiré Mägi

Lisainfot ja ülevaadet koguduse noortetööst leiab Kaarli koguduse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/KaarliKogudus/  

 

Scroll to Top