Muudatustest jumalateenistuse korras

Alates 6. oktoobrist kasutatakse  Kaarli kirikus  uusi Missa korra vihikuid. Kuna vanu on jäänud aja jooksul väheks, siis otsustasime, et tuleb neid juurde teha.
Aja jooksul oleme tajunud, et mõningaid kohti tuleks missa korraks täpsustada ja samas luua uusi võimalusi. Nii muutsime missa korras ühe koha ja lõime lisavõimaluse kirikupalveks.

Psalmi lugemine pärast Vana Testamendi lugemist
Seni on meil olnud psalmi lugemine missa alguses ja sellel on omad põhjused. Tegelikult peab olema psalmi lugemine pärast Vana Testamendi lugemist. Võib öelda, et see tava ulatub sünagoogi teenistusse välja, kus lugemiste vahel loeti või lauldi psalme, sest sellega ülistati ja kiideti Jumalat suure helduse eest. Seega on psalmi lugemine osa pühapäeva teemade lugemistest ja seetõttu sobib ta sellesse kohta teenistuses rohkem kui algusesse. Ehk hakkame ühel päeval ka psalme koos kogudusega laulma.

Kirikupalve
Kirikupalves võtame kasutusele varem kasutusel olnud neljaosalise kirikupalve ja kasutame ka ekteenia palvet, mis aitab luua koheselt kõikidest eestpalvetest palved, mida saame Jumala ette kanda. Selle osa muutmise mõte on see, et meie palved oleks konkreetsemad ja kõik olulised teemad saaksid palves Jumala ette kantud.
Need muudatused peaks aitama meil paremini süveneda Jumala Sõnasse ja samas rikastama meie ühist palveelu.

Missa kord kodulehel (*.pdf)

Koguduse õpetaja Jaak Aus

Scroll to Top