Videod “Kirikupühadest ja mälestuspäevadest”

Kirikuaasta suuremate pühade kõrval tähistatakse ja peetakse meeles ka väiksemaid kirikupühi ning mitmeid usu esivanemate mälestuspäevi. Lisaks lunastusloolistele Kristuse pühadele (näiteks küünlapäev, paastumaarjapäev) kuuluvad kirikuaastasse ka Maarja, apostlite ja teiste piiblitgelaste mälestuspäevad, usupuhastuspüha, pühakutepäev ning hingedepäev. 

29. juuni – apostlite Peetruse ja Pauluse mälestuspäev

24. juuni – Ristija Johannese sündmise püha   

22. juuli – Maarja Magdaleena 

25. juuli – Apostel Jaakobuse päev      

15. august – Neitsi Maarja uinumise püha 

24. august – Apostel Bartolomeuse mälestuspäev e pärtlipäev

21. september – Apostel Matteuse päev

29. september – peaingel Miikaeli püha

10. oktoober – evangelist Luuka päev ehk luukapäev

Lahket vaatamist!

Scroll to Top