EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


TOETA KOGUDUST

Annetused

Vaimulikud talitused

Liikmeannetus

Kool

Orel

Remont

Altari renoveerimine

TƤname annetajaid

PĆ¼halaulu Kool


 

LIIKMEANNETUSED

Piibel räägib kümnisest ehk 10% inimese sissetulekust. Kuna aga mõte kümnisest paljudele tundub hirmutav, on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Kirikukogu otsustanud lubada liikmeannetusena piirduda ka 1%-ga inimese aasta sissetulekutest. Tegu on soovitava maksumääraga, juriidiliselt siduvat kohustust liikmeannetuse või -maksu suuruse kohta kiriku kord ette ei näe. See piirdub Pühakirjas toodud juhistega ning usaldab koguduseliikmete endi otsustusvõimet.

Liikmeannetust võib teha kord aastas ühekordse annetusena või jagada see summa kuudele või kvartalitele. Annetust saab teha koguduse kantseleis sularahas või pangaülekandega. Püsimaksekorralduse lepingut saab teha pangakontoris või internetis.

Kui ülekanne tehakse oma kontolt, siis piisab märkida makse selgitusse sõna „liikmeannetus”. Kui tehakse kellegi teise eest ülekanne, näiteks maksab pereisa oma kontolt ka abikaasa liikmeannetuse, siis tuleb selgitusse märkida ka annetaja nimi. Eesti maksukorraldus võimaldab kogudustele tehtud annetused arvestada maha tulumaksuga maksustatavast tulust. Selleks, et maksuamet saaks elektrooniliselt vajalikud andmed, palun andke oma soovist teada kantseleisse ja ühtlasi kontrollige oma isikuandmeid, et vajalik info saaks õigeaegselt ja korrektselt edastatud.

Liikmeannetus on võimalik teha sularahas koguduse kantseleis või pangaülekandega (ka püsimaksekorraldusega) kahele arvele:

Annetuse saaja: EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus

SEB, arve: EE171010022004706006
Swedbank, arve: EE392200221011214295

Koguduse registrinumber: 80210970

 

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | [email protected] | SEB EE171010022004706006