Jumalateenistused

Diakoonia

Kaarli kool

JUMALATEENISTUSLIK ELU

Kirik p├╝hitseb p├╝hap├Ąeva kui igan├Ądalast Kristuse ├╝lest├Áusmise p├Ąeva. See on Issanda p├Ąev, mil kogudus tuleb kokku ├╝hisele jumalateenistusele meenutama Kristuse ├╝lest├Áusmisega saavutatud v├Áitu patu ja surma ├╝le. Evangeeliumi kuulutamises ning Kristuse ihu ja vere sakramendis on ├╝lest├Áusnud Issand ise oma rahva keskel, teenides, andestades ja toites teda armuvahenditega. Jumalateenistus /missa/ t├Ąhendab ka inimesepoolset Jumala teenimist t├Ąnu ja armastusega, mis v├Ąljendub koguduseliikme usutunnistamises, laulus, palves ja ohvriannetuses.

Missa kui kirikuelu s├╝da on Jumala ja koguduse kohtumine, milles eristatakse p├Áhiliselt neli osa: piht, s├Ánateenistus, armulaua p├╝hitsemine ning jagamine ja t├Ąnu ning ├Ánnistamine.

Liturgilise kirikuaasta p├╝hadel meenutatakse Kristuse ├Ándsusloo olulisi etappe: Jeesuse s├╝nd, kannatus, surm, ├╝lest├Áusmine ja taevasse ├╝lendamine.

Kiriku ajalugu kajastub p├╝hade inimeste m├Ąlestusp├Ąevades, mil peetakse meeles neid, kes oma elu ja tunnistusega on meile eeskujuks ja teen├Ąitajaks.