EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


 
VƵtame meiegi oma elu eesmƤrgiks otsida elu sĆ¼gavamat mƵtet!

Ma olen aga Jumalalt abi saanud tänase päevani, siis ma seisan, tunnistades nii pisikestele kui suurtele. Ap 26:22

Armuline Jumal on inimestele kinkinud elu ning andnud neile valikute ja otsuste tegemisel vabaduse. Kas elada kingitud elu lihtsalt läbi või otsida elu sügavamat mõtet? 

Tänase juhtsalmi autor, variser Saulus, viis innukalt kristlasi Suurkohtu ette ja saatis neid rõõmuga vangikongi. Ta arvas olevat leidnud elu mõtte kaitstes oma religiooni kristlaste hukkamisega. Jeesus Kristus ei arvanud, et Saulus oma tegudega on  leidnud elu mõtte. Ta ilmutas ennast Saulusele ja ütles, et kristlaste tagakiusamisega teed sa vaid pimeduse vürstile meelepäraseid tegusid. Edaspidi läkitan ma sind, Paulus, kuulutama ristiusku ilmamaa otsani. Minust tunnistamisega pead sa olema valguseks ja päästeks nii väikestele kui suurtele rahvastele. Paulusest sai noore kiriku tähtsaim misjonär. Kristluses edasi arenedes leidis ka Paulus enda jaoks elu mõtte. Kirjas roomlastele ta tunnistab Seaduse lõppenuks (Rm 10:4) sest Kristus on tulnud ja ühtlasi oma surmaga lepitanud Jumala ees maailma patud. Jumalalt lunastuse saamiseks ei aita teod ega teened, vaid usk Jeesusesse Kristusesse. 

Võtame meiegi oma elu eesmärgiks otsida elu sügavamat mõtet! Valemid selle mõtte edukaks elluviimiseks on Jumal peitnud usutunnistuskirjadesse ning Vana ja Uue Testamendi lehekülgedele. Soovin teile innukat otsimist ja rõõmsat leidmist!

diakon Tiit Zeiger

← kõik jutlused   ↑ üles
 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | [email protected] | SEB EE171010022004706006