Tallinna prasotkonna vaimulike palvekett. Tiit Zeiger

Tallinna praostkonna vaimulikud kutsuvad kõiki ristiinimesi palvetama. Ühispalves on jõud!

EELK Tallinna Kaarli koguduse diakon TIIT ZEIGER:

„Aga sina, kui sa palvetad, siis mine oma kambrisse ja lukusta uks, palveta oma Isa poole, kes on varjatud, ja su Isa, kes näeb varjatutki, tasub sulle!“ (Mt 6:6).

Meie Isa, kes Sa oled Taevas! Palun võta vastu südamest tulev tänu selle eest, et Jeesus Kristus avas meile tee Sinu juurde. Kuule nüüd alandliku palvet, mis on kodukambri vaikuses palveketi jaoks koostatud ja mida ma palun Jeesus Kristuse nimel.

Õpeta meid hoidma oma südames pühitsetuna Sinu nimi ja otsima esiteks Jumala riiki ja Tema õigust, et oleks rahu maa peal ja Sa saaksid meile anda kõike muud eluks vajalikku.

Sündigu maa peal alati Sinu tahtmine, kuigi mõnikord võib see meile tunduda ebaõiglase ja arusaamatuna.

Andesta meile ükskõiksed ellusuhtumised ja tegematajätmised, mida oleksime võinud teha omavahelise rahu saavutamiseks. Puuduta meid oma armu ja tarkusega, et oskaksime igas olukorras ühendada kõik inimeste suhted ja vahekorrad üksteist toetavaks ja austavaks tervikuks. Palume Sinult tarkust, et oskaksime ära tunda kaasinimeste südamevalu ja neid õigesti aidata.

Ava meie meeled, mõistmaks Jeesuse tarka juhatust, et oleksime südamelt alandlikud ja tasased ning hoiaksime oma südame Jumala poole „sest südamest lähtub kurje mõtteid, mõrvamist, abielurikkumist, hooramist, vargust, valetunnistust, pühaduseteotust“ (Mt 15:19). Kui kurjad ja patused mõtted või kiusatused on meid ahvatlemas, siis anna meile jõudu nendele vastu seista ja need võita palve läbi.

Kinnita meid usus rändamisel Sinu taevase rahuriigi poole, et kord sinna jõudes saaksime anda Sulle au teadmises, et Sinu vägi juhtis meid läbi maiste katsumuste ja ahastuste. Aamen.