Tallinna praostkonna vaimulike palvekett. Ove Sander

Ristiinimesed, palvetagem! Ühispalves on jõud.

EELK Nõmme Rahu koguduse õpetaja OVE SANDER:

Mk 16:9

Sinu abiga, Issand, oleme ära käinud juba suurema osa rõõmunädala teest. Sa näed, kuidas ülestõusmise rõõm kipub asenduma lõputute argiste tegemiste ja muredega. Anna meile armu, et ka täna tõuseksid Sa meie jaoks vara surmast, aga samuti selle elu kiiruste ja kannatuste hauast, ning täidaksid meie südamed alatise tänu, rõõmu ja hõiskamisega. Meie ei suuda Sinu ülestõusmise ja elu rõõmu enesele jätta, kui Sina seda meile igal hetkel uuesti ei kingi.

Näita siis meile oma palet ja armu, nagu Sa kinkisid seda esimese päeva hommikul Maarja Magdaleenale. Näita meile täna ja kõigil meie päevil ennast nii meie rõõmudes, õnnestumistes ja lootustes kui ka muredes, haigustes, läbikukkumistes ja ebaedus. Kuigi me pigemini näeksime Sind hommikuvalguse päikesesäras, võtad Sina ennast näidata meile läbi selle elu viletsuste. Sa oled meile eriti lähedal, kui sirutame oma käe, et aidata haiget tõusta voodilt või ulatada talle klaasitäis vett janu leevenduseks.

Seepärast tee meid Sinu julgeteks ja rõõmsateks tunnistajateks ja kuulutajateks. Nagu too seitsmest kurjast vaimust vabaks saanud naine, anna meile jõudu ja rõõmu Sind oma ligimeses teenida. Olgu see meie tänulik vastus selle armu ja puhtuse eest, mida Sa meile omas ristis oled toonud ja ülestõusmises kinnitanud. Ja nagu ikka, kui teod on tehtud, luba meil alles siis sõnad appi võtta.