Tallinna praostkonna vaimulike palvekett. Markku Päiviö

Tallinna praostkonna vaimulikud kutsuvad kõiki ristiinimesi palvetama. Ühispalves on jõud!

EELK Tallinna Soome Püha Peetruse koguduse abiõpetaja MARKKU PÄIVIÖ:

„Silmades võib olla palju naeru ja palju ütlemata tundeid.Silmadesvõib olla palju naeruja palju ülemeelikust.“(Mati Nuude „Silmad“.)

Koroonaajal hakkavad inimeste näod muutuma ühesugusteks. Igaüks kannab oma maski. Ainult silmad on näha. Kuidas me vaatame üksteist? Kuhu me vaatame? Kuidas võtame vastu neid ütlemata tundeid? Kas meie silmades sel kevadel on veel naeru ja rõõmu? Psalm 25 on kannatusaja palve juhatuse, andestuse ja kaitse pärast. „Mu silmad on alati Issanda poole, sest tema tõmbab mu jalad võrgust välja. Pöördu mu poole ja ole mulle armuline, sest ma olen üksildane ja vilets! Ahastused täidavad mu südame; tõmba mind välja mu kitsikustest! Vaata mu viletsust ja mu vaeva ja anna andeks kõik mu patud!“ (Ps 25:15–18).

Täna me palvetame üksildaste, viletsate ja koroonasse haigestunud inimeste eest. Palvetame tervishoiuvaldkonna töötegijate eest. Palvetame oma elu ja ligimeste eest. Vaata meie viletsust ja vaeva! Issand Jumal, anna meile rõõmu ja oma rahu. Aamen.