Tallinna praostkonna vaimulike palvekett. Marek Alveus

Ristiinimesed, palvetagem! Ühispalves on jõud.

EELK Nõmme Rahu koguduse diakon MAREK ALVEUS: Kirikukalendris tänaseks päevaks antud salmis ütleb Jeesus: „Mina olen hea karjane ja tunnen omi ja minu omad tunnevad mind“ (Jh 10:14).

Hea Jumal, me täname Sind, et Sina oma suurest armastusest – mõnes mõttes inimmõistusele püüdmatult suurest armastusest – oled meile andnud oma Poja Jeesuse Kristuse, meie hea karjase.

Me täname Sind nende heade uudiste eest, et peagi saame kogudustena Eestimaa kirikutes taas kokku tulla, et palvetada meie maa ja ristirahva eest.

Hea Jumal, palun hoia ja kaitse kõiki meid! Palun ole oma erilise õnnistusega nende juures, kellel on raske ja kellel on mure.

Hea Taevane Isa, saada praeguses pandeemiaajas oma tarkust meie riigi juhtidele, et nad teeksid õigeid otsuseid, ja anna meile mõistmist ning kannatlikku meelt ja oskust näha pikemat perspektiivi kui vaid nüüd ja kohe. Saada jõudu, kannatlikkust ja pikka meelt kõigile meditsiinitöötajatele, et nad jaksaksid veel. Nõndasamuti anna jõudu ja jaksu kõigile õppijatele, kel eksamid ees, et kogutud teadmisi vääriliselt näidata ja oma haridusteel edasi liikuda.

Me täname Sind võimaluse eest käia ristirajal ja järgida Sinu õpetust, mis on teejuht ka sünges ja segadusse ajavas ajas. Me oleme valguse lapsed ja palume tarkust seda teed iga päev järjest parematena käia.

Aamen.