Palimpuudepühade ja Suure Nädala eel

Jeesus ütleb: „Veel pisut aega, ja maailm ei näe mind enam, aga teie näete mind, sest mina elan ja ka teie peate elama.“ Jh 14:19

Armsad Kaarli koguduse liikmed, sõbrad ja toetajad!

Alustan tervitust õpetaja Toomas Pauli mõtetega, mis avaldati 24. märtsil Tallinna Jaani koguduse Facebooki lehel. Õpetaja Paul kirjutab: Surra tuleb ükskord nagunii, aga kristlase küsimus on, kas üksi või koos Jeesusega.“

Õpetaja Paul oma mõtiskluses arutleb selle üle, milline on meie lootus elu keerulistel hetkedel ja ka siis, kui eluõhtu hakkab kätte jõudma.

Igapäevaselt võime kogeda inimeste kartuseid ja hirme, mis on tingitud sellest erilisest olukorrast maailmas. On tunda ja tajuda inimeste väsimust ning kurnatust. Igapäevaste uudiste valguses kipub ka lootus, et see pandeemia lõpeb, sageli hääbuma. Üha rohkem kõneldakse inimeste vaimse tervise halvenemisest.

Teist aastat järjest on ka kirikud teenistusteks suletud Jeesuse kannatusnädalal ja ülestõusmispühadel. Eks seegi tekitab kurbust meie hinges ja nukrust südames.

Alustasin just selle tsitaadiga õpetaja Pauli mõtisklusest, sest see lause võtab kokku selle, mis meile kristlastele on oluline. Seda tsitaati võiks täiendada ja loodan, et õpetaja Paul ei pahanda. Lisaksin sellele tsitaadile ühe sõna ja ütleksin: Elada ja surra tuleb meil kõigil, aga kristalse küsimus on, kas üksi või koos Jeesusega.

Suure Nädala eel ja Ülestõusmispühade ootuses tahan meile kõikidele tuletada meelde, et lootusetuse tunne saab tabada neid, kelle elus ei ole Jeesusel kohta. Kristuse kannatused, surm ja ülestõusmine, tuletavad meile meelde, et Jumala armastus ei ole lõppenud. Kui püsime Temas, oleme Temaga ühenduses. Läbi palve ja armulaua sakramendi püsib Tema meis. Saame seda tunda ja kogeda, kui oleme ühenduses Temaga.

Ka algaval suurel nädalal ja ülestõusmispühadel kanname meie Youtoubi kanalis üle olulisemad teenistused. Kõikidel päevadel peame ka palvuseid, mis Jeesuse kannatusteed peegeldavad. Oma osa annavad Kaarli Kooli ja koguduse lastetöö tegijad, et ka lihtsate jutustuste kaudu anda lastele edasi oluline nendest pühadest. Teatud kellaaegadel hoiame lahti kirikut, et ka vaiksel nädalal saaks tulla palvetama, süüdata küünla ning individuaalselt osa saada armulaua sakramendist.

Tahan tänada kõiki, kes on kogudust oma annetustega toetanud. Olgu siis pärast veebiteenistust või ka lihtsalt ülekannetega koguduse arvele. Iga annetus aitab sel keerulise ajal kogudusel hakkama saada igapäeva töö ja püsikulude tasumisega.

Hoidkem üksteist palvetes ja vajadusel võtke julgelt ühendust vaimulikega, et jagada oma rõõme ja muresid. 

Jagage meie teenistuste ja infolinke ning pange „pöial püsti“, kui on midagi meeldinud. Selle kaudu saavad tegijad indu ja kinnitust, et see on hea, mis teeme koguduse meedia töös.

Soovin kõikidele rahulikku Vaikset Nädalat ja rõõmsaid Jeesuse Kristuse Ülestõusmispühi!

Koguduse õpetaja Jaak Aus

Kaarli kogudus Suurel Nädalal:

P 28. MÄRTS, PALMIPUUDEPÜHA

kell 10:00 Missa ülekanne YouTube’i kanalil

kell 11:30-12:30 Kirik on avatud isiklikuks palveks, küünla süütamiseks, kokkuleppel vaimulikuga armulaua osaduseks

E 29. MÄRTS, SUURE NÄDALA ESMASPÄEV

kell 12:30-13:30 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

kell 18:00 Suure nädala esmaspäeva õhtupalvus YouTube’i kanalis

T 30. MÄRTS, SUURE NÄDALA TEISIPÄEV

kell 17:00-18:00 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

kell 18:00 Õhtupalvus YouTube’i kanalis

K 31. MÄRTS, SUURE NÄDALA TEISIPÄEV

kell 17:00-18:00 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

kell 18:00 Õhtupalvus YouTube’i kanalis

N 01. APRILL, SUUR ŅELJAPÄEV

kell 17:30 Missa YouTube’i kanalis

kell 18:30-19:15 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

R 02. APRILL, SUUR REEDE– JEESUSE KRISTUSE SURMAPÄEV

kell 10:00 Jumalateenistus YouTube’i kanalis

kell 10.00-14.00 Kirik on avatud isiklikuks palveks. Armulauda sel päeval ei jagata. Risti all on võimalus süüdata küünal.

L 03. APRILL, VAIKNE LAUPÄEV

kell 18:00 Õhtupalvus YouTube’i kanalis

P 04. APRILL, 1. ÜLESTÕUSMISPÜHA

kell 10:00 Missa YouTube’i kanalis

kell 11:30-12:30 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

E 05. APRILL, 2. ÜLESTÕUSMISPÜHA

kell 10:00 Palvus YouTube’i kanalis

kell 12:30-13:30 Kirik on avatud isiklikuks palveks…

Scroll to Top