Leerikool alustab 27. aprillil

Registreeri end leerikooli siit: 

Leeritunnid toimuvad 27. aprill – 30. juuni 2019

L 27.04 Leerikooli algus. Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Patt. Eetika
L 18.05 Usutunnistus, sakramendid
L 01.06 Pühitsemised, õnnistamised, Piibel, Kirikulugu
L 15.06 Palve, õnnistet elu kristlasena
L 29.06 Kokkuvõte
P 30.06 Leeriõnnistamine

Meie koguduse leerikursus kestab kokku umbes kolm kuud. Kindlasti leiab ka lühemaid kursuseid, kus keskendutakse õppimisele ja vähem ehk sellele, et inimesed saaksid võtta aega ning jõuksid kuuldud teemadesse rohkem süüvida. Kaarli koguduse kursus on pigem arutlev ja annab võimaluse kuuldu üle mõtteid vahetada ning neid üheskoos analüüsida.

Eelseisev kursus on teistsugune kui kõik senised. Leeritunnid toimuvad laupäeviti. Tunniga alustame kell 10 hommikul ja lõpetame kella 14–15 ajal pärastlõunal ja osavõtt nendest on kohustuslik.
Miks laupäevased leeritunnid on kohustuslikud ja ajaliselt nii pikad? Leeritundides käsitletakse ristiusule olulisi teemasid, nagu mis on usk ja keda / mida uskuda? Kes on Jumal ja kas Tema juhib inimese elu? Miks peaksime olema ristitud ja mis tähendus on ristiinimese elus armulaual? Kuidas õigesti ja hästi elada? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Mis saab pärast surma?, jms.

Üks põhjusi, miks laupäevased leeritunnid on pikemad, on kindlasti seegi, et üheskoos uut päeva värske olemisega alustades haarame me tervikut rohkem ja paremini kui teeksime seda nädalasises leeritunnis, millega alustame pärast seljataha jäänud pikka tööpäeva.
Lisandväärtus on seegi, et laupäevased leeritunnid ei möödu ainult niinimetatud “kuiva” loengut kuulates, vaid toimuvad pigem just vabamas õhkkonnas, kuhu lisaks olulistele teemadele mahuvad ka kohvipausid ja vabamas vormis mõttevahetused.

Scroll to Top