Laste- ja noortetöö tegemised septembris ja oktoobris

17. september – Sügisene pereväljasõit

Väljasõidul külastatakse Sagadi mõisa ja looduskooli ning matkatakse Sagadi-Oandu Metsajuttude rajal (5,6 km). Buss stardib Kaarli kiriku eest kell 10.00 ning tagasi linnas ollakse orienteeruvalt poole kuue paiku. Võta kaasa ka piknikukorv!

Osavõtumaks 25€ (katab transpordi ja programmi kulud) Pere (3 inimest) 60€, iga lisanduv pereliige 15€.

Info ja reistreerimine – info@kaarlikool.ee

25. september – Perejumalateenistus ja Kirikuseiklus

Perejumalateenistus toimub Kaarli kirikus kell 10.00.
Uue kirikukooli ja noorteleeri õppeaasta alustamise puhul toimub peale missat ka lastele ja noortele suunatud Kirikuseiklus, mis on põnev võimalus tutvuda lähemalt Kaarli kiriku ja kogudusega.

2. september – Alustab Kaarli Koguduse kirikukool
Kirikukool (pühapäevakool) on oluline ettevalmistus lapse koguduse ellu astumisel. Käsitleme
piiblilugusid, lapse suhet Jumalaga ja teiste inimestega, kiriku ajalugu, moraali ja eetika küsimusi ning paljusid teisi teemasid vastavalt lapse vanusele rühmatöö, vestluse, mängu, käelise tegevuse jms kaudu. Ühiselt tähistame kirikuaasta pühasid.
Eelkõige on kirikukool mõeldud luterlikku kirikusse kuuluvate perekondade lastele, kuid see on ka suurepärane võimalus kristlase tee alustamiseks ning heade sõprade leidmiseks, kellega koos seda teed käia. Seega on kirikukool mõeldud kõigile, kes nende teemade vastu huvi tunnevad.
Tegevus toimub tsükliõppena. Tunnid toimuvad üle nädala pühapäeviti kell 12.00 koguduse maja ruumides.

Kirikukooli ootame lapsi vanuses 3-15 aastat. Hetkel tegutseb kaks vanuserühma: lasterühm ja noorterühm.

Õpetajateks on vajaliku väljaõppe saanud koguduse liikmetest vabatahtlikud töötegijad. Kohtumised sellel poolaastal: 2.10; 16.10; 30.10; 13.11; 27.11 ja 11.12

2. oktoober – Alustab Kaarli Koguduse noorteleer
Noorteleeri rühm koguneb üle nädala pühapäeviti kell 12.00 koguduse maja ruumidesse leeritundidesse. Üks tund kestab 2–3 tundi. Sellest pool aega kulub sisulisele tegevusele ning teises pooles teeme süüa ja räägime vabas vormis. Kindlasti jääb leeriaega mitu laagrit. Leerikursuse lõpetamine on 2023. aaasta kevadel.

Noorteleer on suunatud noortele vanuses 15-18 aastat. Leerikooli tulija ei pea olema eelnevalt ristitud ja oluline ei ole ka see, millise kogudusega ollakse varem seotud perekondlikult. Oodatud on kõik – ainsaks eelduseks on soov osaleda.

9. oktoober – Selle aasta esimene Kaarli Koguduse noortekas

Kohtumised toimuvad Kaarli kiriku keldriruumis kell 15.00-17.00. Oodatud kõik noored alates III kooliastmest (vanuses 13+) Kohtumistel ootavad noori:
• uued sõbrad

• arutelud noorte elu ja usku puudutavatel teemadel
• põnevad külalised ja ühisüritused
• snäkid ja lauamängud
Tule vaata ise, mis toimub ja võta ka sõber endaga kaasa!

Ilusat uut õppeaastat kõigile suurtele ja väikestele!