EELK tänab ja tunnustab

Tänavusel erilisel aastal tunnustab EELK teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi samuti tavapärasest erinevalt: tänujumalateenistuse asemel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus antakse autasud pidulikult kätte kodukoha kirikutes.

EELK teeneteristi tunnustusmärgi pälvis koguduse organist MARIKA KAHAR ja aukirja KOGUDUSE KONTSERTKOOR. EELK tänukirja said naiskoori ja segakoori kauaaegne abidirigent MONIKA KLAAS, koguduse nõukogu liikmed ja vabatahtlikud kaaasateenija KRISTEL KLEINOT ja ANDRE MÄGI.

Marika Kahar on oma elust kirikumuusikale pühendanud juba üle 50 aasta, millest Kaarlis on möödunud pea 35 aastat. Orelit mängis Marika esmakordselt juba Tallinna Muusikakooli kolmandal kursuse õpilasena 1967. aastal Võru kirikus ja orelimängud jätkusid seal mitmel aastal. 1968. aasta sügisel algasid õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis ning paralleelselt sellega oli võimalus hakata õppima orelit EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas Hugo Lepnurme juures. Marika on koorijuhi ja/või organisti tööga olnud seotud Rapla-, Kohila baptisti- ja Tallinna Oleviste koguduses. 1984. aastal kutsus Kaarli õpetaja Edgar Vaikmäe Marika Kaarli kirikusse orelit mängima ning peatselt algas Kaarlis töö ka segakoori ja meeskooriga. Kaarlis on Marika asutanud noortekoori ja kontsertkoori ning olnud naiskoori kauaaegne dirigent. M. Kahar on koolitanud EELK Kirikumuusikakoolis ja EELK Usuteaduse Instituudi muusikaosakonnas koorijuhte, dirigeerinud koorijuhtide ja organistide segakoori, olnud tegev EELK Kirikumuusika Liidu juhatuse esimehena. Viimasel ajal aitab seal kaasa nootide kirjastamisel ja on olnud praostkondlike laulupäevade ning vaimulike laulupidude üldjuht.

KOGUDUSE KONTSERTKOOR on asutatud 1989. aastal Marika Kahari (peadirigent kuni aastani 1991) ja Piret Aidulo eestvedamisel. Koori peadirigentideks on olnud professor Ene Üleoja (1991- oktoober 1998), Heli Jürgenson (1999-2003), Mikk Üleoja (2003-2011), Raul Talmar (2012-2015). Teiseks dirigendiks on koori loomisest peale olnud koguduse peaorganist ja muusikajuht Piret Aidulo, kes peadirigentide vahetuse ajal jätkas koori ainsa dirigendina ning on nüüd peadirigendi rollis. Alates 2015 on teise dirigendina ametis Pärtel Toompere.Kontsertkoor on aktiivselt osalenud koorikonkurssidel Eestis ja mujal (Prantsusmaa, Austria, Läti, Horvaatia) ning saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti.